Odpowiadamy na twoje pytania

Przewodnik dla Rodzica zawiera wszystkie informacje, których potrzebujesz, by rozpocząć przygodę z językiem angielskim wraz z twoim dzieckiem. Przewodnik jest całkowicie darmowy! Zebraliśmy dla ciebie w pigułce wiedzę o nauce języków przez dzieci. Powiemy ci też, jak używać kursu, by w pełni wykorzystać jego potencjał oraz jak wspierać twoje dziecko w procesie nauki. Mamy nadzieję, że znajdziesz tam odpowiedzi na pytania, które chodzą ci po głowie.

Darmowy Przewodnik (#4)

Najczęściej zadawane pytania

Kurs składa się z ekscytujących materiałów audio-wizualnych. Kurs zawiera 12 kilkunastominutowych lekcji wideo, które należy wielokrotnie powtarzać. Lekcje opierają się na muzyce, grach, zabawach, opowieściach i ruchu. Angażujemy wiele zmysłów i uczymy w sposób bezstresowy. Edukujemy poprzez ZABAWĘ! Dodatkowo, do każdej lekcji dołączamy Przewodnik Lekcji. Dokładnie pokażemy ci, jak korzystać z każdej lekcji, zaproponujemy ci zabawy do Domowej Praktyki. W Przewodniku Lekcji znajdziesz także transkrypcję lekcji wraz z tłumaczeniem na język polski. 

Każda lekcja wideo ma nie więcej niż 15 minut. Łatwo można też podzielić odtwarzanie lekcji na części, np. jednego dnia pouczyć się słówek, innego dnia zaśpiewać piosenkę, a kolejnego posłuchać historyjki. Bierzemy pod uwagę krótkie okno koncentracji twojego dziecka. Pamiętaj, że powtarzalność jest kluczem do sukcesu. Praca z jedną lekcją będzie trwać od kilku dni do kilku tygodni.

Polecamy odtwarzanie wideo kilkukrotnie, jednak musisz dopasować pracę z lekcją do twojego dziecka. Możesz spokojnie odtwarzać jedną lekcję przez cały tydzień, a nawet dłużej (2 – 3 tygodnie). Możesz także odtwarzać tylko jej części, np. posłuchać z dzieckiem piosenek albo historyjek i zagrać w jedną z gier z Przewodnika Lekcji. Śmiało wracaj też do odtwarzania lekcji po kilku tygodniach czy miesiącach dla przypomnienia materiału.

Powtórz lekcję ze swoim maluchem przynajmniej 3 razy (z twoim aktywnym udziałem/udziałem innej bliskiej dziecku osoby). Polecamy też odtwarzać nagranie audio bez twojego udziału, by twój maluch mógł osłuchać się z językiem i słownictwem.

Dostajesz 2-letni dostęp do matieriałów wideo oraz dożywotni dostęp do materiałów audio!

0 – 18 miesięcy

Wiemy, że nauka online takich maluszków może wzbudzać wiele obaw. Pokażemy ci jednak, że z nami twoje dziecko jest całkowicie bezpieczne. Nasz najmłodszy odkrywca nie będzie korzystać z wizualnej oprawy kursu. Wideo wraz z napisami będzie pomagać tobie w podążaniu za lekcją i śpiewaniu piosenek. Kluczowe dla nauki twojego maluszka są: dźwięk, muzyka, ruch, zaangażowanie wielu zmysłów i osadzenie języka w kontekście dzięki gestom, mimice twarzy i rekwizytom. Interakcja między tobą i twoim maluchem pomoże nam w procesie nauki. Dokładnie pokażemy ci, jak korzystać z kursu z twoim dzieckiem. Więcej o twojej roli poniżej.

18 miesięcy – 5 lat

Lekcje online nie oznaczają biernego siedzenia przed komputerem. Twoje dziecko będzie ruszać się, tańczyć, słuchać muzyki, śpiewać i się bawić. Wizualne treści są tylko dodatkową pomocą do osadzenia słówek w kontekście. Ułatwieniem dla ciebie będą napisy na ekranie.

0 – 18 miesięcy

Jesteś łącznikiem pomiędzy nami i twoim dzieckiem. Interakcja pomiędzy tobą i twoim maluchem otwiera mu drzwi do poznania świata. Twoją rolą jest podążanie za wideo, powtarzanie słów po bohaterach wideo, tańczenie i poruszanie się wraz z twoim maluchem. Baw się z twoim dzieckiem, uśmiechaj się i wygłupiaj. To czas dla was!

Do każdej lekcji dołączamy jej przebieg w Przewodniku Lekcji, gdzie dokładnie wyjaśniamy ci twoją rolę. Dołączamy także ilustracje bohaterów z lekcji do wydrukowania, które możesz pokazywać dziecku.

Zachęcamy, aby osoba bliska dziecku uczestniczyła w lekcji z dzieckiem przynajmniej trzy razy. Zachęcamy też do odtwarzania dziecku materiału audio, by pozwolić na osłuchanie się z językiem. 

18 miesięcy – 5 lat

Przy odtworzeniu lekcji po raz pierwszy, zachęcamy cię do aktywnego wzięcia w niej udziału razem z dzieckiem. Nie musisz znać angielskiego, żeby zacząć! Wystarczy, że będziesz powtarzać słowa po bohaterach wideo i śpiewać razem z nimi. Twoje dziecko widząc ciebie śpiewającą i tańczącą będzie miało jeszcze więcej motywacji. 

Do każdej lekcji dołączamy jej przebieg w Przewodniku Lekcji, gdzie dokładnie wyjaśniamy ci twoją rolę. 

Zachęcamy, aby osoba bliska dziecku uczestniczyła w lekcji z dzieckiem przynajmniej trzy razy. Zachęcamy też do odtwarzania dziecku lekcji w tle (np. gdy się bawi), by pozwolić na osłuchanie się z językiem. 

 

Nic nie stoi na przeszkodzie, by do wspólnej praktyki zaangażować całą rodzinę. Możecie brać udział w lekcji wspólnie albo się wymieniać. To doświadczenie, które wzbogaci i zbliży całą rodzinę.

Nie oczekujemy od ciebie znajomości angielskiego. Wystarczy, że będziesz słuchać lektora wideo i powtarzać słowa po nim. Ważne jest, żeby dziecko słyszało twój głos, bo maluchy niezwykle skupiają się na głosie rodziców i bliskich osób.

Nie martw się, że nie masz idealnego akcentu! Nie skrzywdzisz tym twojego dziecka. Nie będziesz dla twojego dziecka jedynym źródłem kontaktu z językiem obcym. Dzieci intuicyjnie wyczuwają, co stanowi naturalną wymowę i to kopiują.

Domowa Praktyka (pomysły znajdziesz w Przewodniku Lekcji) będzie wymagała od ciebie tylko kilku minut przygotowania. Wystarczy, że sprawdzisz znaczenie kilku słówek i ich wymowę. Pod ręką możesz zawsze mieć smartfonem ze słownikiem. Nie martw się, istnieje wiele źródeł, którymi możesz się wspierać. Pamiętaj, że nie jesteś w tej przygodzie sam/sama!

Nasze podejście do nauczania jest holistyczne. Bierzemy pod uwagę ogólny rozwój twojego dziecka i wspieramy zrozumienie świata jako całości.
Aktywności, które ułatwiają holistyczne nauczanie opierają się na aktywnym treningu muzycznym, grach i zabawach oraz opowiadaniach. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty uczymy poprzez zabawę, angażując wiele zmysłów dziecka i zapewniając odpowiednią ilość powtórek.
Dla małego dziecka, jego ciało jest najważniejszym narzędziem do eksploracji świata. Zgodnie z metodą TPR (Total Physical Response) dbamy o odpowiednią ilość ruchu, który pomaga osadzić język w kontekście. Dabmy o bezstresowe warunki nauki.

Dzieci mają niezwykłe predyspozycje do nauki języków. W pierwszych miesiącach życie dziecko jest w stanie wytworzyć i rozróżnić dźwięki pochodzące ze wszystkich języków świata. Liczne doświadczenia rodzin dwujęzycznych, jak i badania wskazują na to, że nauka dwóch języków naraz nie tylko nie dezorientuje dziecka, ale także wspiera jego rozwój poznawczy. Dzieci uczące się dwóch języków od dzieciństwa lepiej radzą sobie z analizą złożonych sytuacji i rozwiązywaniem problemów.
Dzieci w pierwszych latach nauki często mieszają dwa języki. Jest to zjawisko całkowicie naturalne! Dzieci uczą się i poznają świat poprzez zabawę i nauka języka nie jest tu żadnym wyjątkiem. Z czasem dziecko przyswaja poprawne zachowania językowe.

Tak! Oferujemy gwarancję zwrotu pieniędzy. Możesz zrezygnować przez pierwsze 14 dni od dnia zakupu, a my zwrócimy ci całą kwotę. 

Możemy jeszcze jakoś pomóc?

Masz wątpliwości? Pytania? Chętnie odpowiemy!

Napisz na czacie w prawym dolnym rogu ekranu lub wyślij nam maila na info@lingostarkid.com