Z nami języki obce już nie są obce

Skąd pomysł na kurs?

W czasie studiów językowych w Szkocji natrafiłam na badania o rozwoju językowym maluszków i od tamtej pory zgłębiam ten temat. Na ten temat napisałam również moją pracę licencjacką.* Wszystkie wyniki badań, doświadczenia innych szkół oraz rodziców udowadniają: nauka języków powinna rozpoczynać się dużo wcześniej! Obecny system edukacji w żadnym stopniu nie wykorzystuje wrodzonych predyspozycji dzieci do nauki języków obcych. Niezwykłe zdolności przyswajania języków obcych traci się stopniowo wraz z dorastaniem.

Tak dużo wiemy w obecnych czasach o procesie nauki dzieci i ich naturalnym talencie do języków, a tak mało o tym mówimy! Ten kurs ma za zadanie to zmienić. 

*The Methodology of infant and toddler language classes in Edinburgh with a particular focus on the prarental participation in the class. 

Kim jestem?

Nazywam się Anna Wroniecka. Jestem założycielką LingoStarKid. Ukończyłam studia językowe na Napier Edinburgh University na kierunku International Business Languages with Management. Obecnie pracuję w szkole językowej Let’s Speak Spanish na Teneryfie. 

Języki to moja pasja, a ich nauka towarzyszy mi niezmiennie od kilkunastu lat. Wiem, jak wiele pracy i czasu wymaga nauka języka obcego. Mówię w trzech językach obcych. Naukę rozpoczęłam od języka niemieckiego, kolejno dołączył język angielski i hiszpański. Mieszkałam w wielu krajach, chłonąc kulturę każdego z nich oraz studiując jego język. Mimo że udało mi się przyswoić trzy języki obce, moje kompetencje językowe nigdy nie będą równać się kompetencjom rodowitego użytkownika języka obcego. 

LingoStarKid znaczy dla mnie bardzo dużo i wkładam w jego rozwój całe moje serce. 

Jaka jest moja misja?

Moją misją jest rzucenie nowego światła na naukę języków obcych przez dzieci. Rozpoczynając naukę we wczesnym dzieciństwie, nie tylko jesteśmy w stanie odtworzyć rodowitą wymowę, ale także zrobimy to bez wysiłku, przez zabawę i nauczymy się języka dużo szybciej.  Wczesna nauka języka obcego to lepszy start w przyszłość, inwestycja, która zwróci się z nawiązką. 

Moją misją jest szerzenie świadomości o nauce języków obcych, doprowadzenie do zmian w ich edukacji i oswojenie tematu “dwujęzyczności”.

Ja chciałabym dostać szansę nauki języka obcego, w dzieciństwie. Na pewno chcę dać taką szansę moim dzieciom!

 

Nasz zespół

Carina Kärt Mättikas - dwujęzyczna kompozytorka piosenek i głos LingoStarKid. Artystka ze stoma pomysłami na minutę.
Anna Wroniecka - autorka lekcji i założycielka LingoStarKid. Pasjonatka języków, dobrej kawy i książek.
Agnieszka Wroniecka - ilustratorka historyjek. Miłośniczka rękodzieła, Hiszpanii i kocia mama.

Odwiedź nas na YouTube