Ekscytujące lekcje wideo

Z czego składa się kurs?

★ jeden poziom = 12 lekcji w formacie wideo i audio; dostajesz 2-letni dostęp do materiałów wideo i dożywotni dostęp to materiałów audio!

★ do każdej lekcji dołączony jest Przewodnik Lekcji ze wskazówkami dla rodzica, transkrypcją i pomysłami na zabawy

★ rodzic dostaje także Przewodnik dla Rodzica z opisem idei kursu oraz informacjami o dwujęzyczności

Każda lekcja trwa kilkanaście minut i uczy nowego słownictwa poprzez zabawę, muzykę i ruch. Dziecko w naturalny sposób zapoznaje się z melodią języka i jego strukturą.

Lekcje online dla małych dzieci… Pytasz jak to możliwe? Lekcje online nie oznaczają biernego siedzenia przed komputerem. Z naszym programem, wręcz przeciwnie! Twoje dziecko będzie ruszać się i tańczyć w rytm muzyki, ucząc się przy tym bez wysiłku!

Nigdy nie jesteś sam. Przewodnik Lekcji zawiera dokładne informacje o tym, jak pracować z dzieckiem, a także tłumaczenie lekcji na język polski. W ten sposób możesz uczyć się razem z dzieckiem. 

kolory_po_angielsku

Nasze metody

Nasz program nauczania jest holistyczny i bierzemy pod uwagę całkowity rozwój twojego dziecka. Wczesne doświadczenia determinują przyszły rozwój intelektualny                    i emocjonalny. Dlatego, nasze techniki nauczania wspierają ogólną percepcję świata, jednocześnie zwracając szczególną uwagę na aktywności skoncentrowane na przyswajaniu języka. 

Treść naszego kursu oraz metody są starannie dopasowane do najmłodszych uczniów w wieku od kilku miesięcy do 5 lat. Praca z kursem będzie wyglądała inaczej w zależności od wieku twojego dziecka. Dokładnie wytłumaczymy ci, jak używać kursu, by zapewnić twojemu dziecku najlepsze warunki do nauki.  

 

Wiemy, jak krótka jest zdolność koncentracji maluchów. Wykorzystujemy ją w pełni, oferując materiały trwające kilkanaście minut., które możesz dodatkowo podzielić na części. Powtarzalność jest równie kluczowa w nauce! Nasze materiały zawierają wystarczającą ilość powtórek, żeby aktywować naukę i wesprzeć rozwój pamięci, jednocześnie utrzymując zainteresowanie dziecka. 

Twoje dziecko uczy się przez zabawę! Uwierz nam, to nie jest tylko pusty slogan. Badania dowodzą, że zabawa aktywuje emocjonalną część umysłu, ułatwiając przyswajanie treści. Wkraczamy w świat twojego dziecka z muzyką, grami, zabawami i interaktywnymi opowieściami. Z nami nie ma czasu na nudę. 

Muzyka to bezpośrednia ścieżka do mózgu! Muzyka ma globalny wpływ na funkcje takie jak mowa, umiejętność czytania i pisania, zdolności poznawcze i społeczne. To prawdziwa kopalnia złota dla twojego dziecka i dbamy o to, żeby to złoto wydobyć! Każda lekcja zawiera dwie piosenki po angielsku.

 

Wiemy, jak ważna jest interakcja międzyludzka. Jesteś nieocenionym łącznikiem pomiędzy nami i twoim dzieckiem. Pokażemy ci, jak wspierać naukę twojego malucha, żeby osiągnąć jak najlepsze efekty. Dokładnie przeprowadzimy cię przez cały proces i odpowiemy na wszystkie twoje pytania i wątpliwości. 

Praca z kursem w zależności od wieku

Rozwój dziecka w pierwszych latach życia jest kluczowy dla kształtowania się mózgu. Nasze lekcje nie tylko rozwijają umiejętności językowe twojego malucha, ale wspierają także zdolności poznawcze, emocjonalne i społeczne. By zadbać o potrzeby twojego dziecka i holistycznie wspierać jego rozwój, sposób pracy z kursem uzależniamy od wieku twojego dziecka. Sprawdź, jak używać kursu w sposób dopasowany do twojego malucha. 

3 - 18 miesięcy

Wiemy, że nauka języka u takiego maluszka może początkowo wzbudzać w tobie wiele obaw i pytań. Jesteśmy tutaj, żeby na nie odpowiedzieć i wyjaśnić ci, dlaczego to najlepszy z możliwych okresów na kontakt z językiem obcym.

Dzieci do 12 miesięcy życia są w stanie rozpoznać, a następnie wyprodukować dźwięki wszystkich języków świata! Po tym czasie neurony w ich mózgu orientują się, który język słyszą najczęściej i zakodowują ten język, a informacje o innych językach zostają utracone. Wiemy jednak jak temu zapobiec! Wystarczy odpowiedni kontakt z językiem obcym w pierwszych latach życia, by neurony zakodowały również dźwięki innego języka. Dzięki temu twoje dziecko otrzyma łatwość w przyswajaniu języka obcego na całe życie, ponieważ język ten będzie już zakodowany w jego umyśle!

Umysł dziecka rozwija się najbardziej intensywnie w pierwszych 12 miesiącach życia i to wtedy następuje przełomowy okres rozwoju i nauki dla twojego maluszka. Ma on wpływ na to, jak osoba uczy i komunikuje się w przyszłości. Wczesna nauka języków obcych przygotowuje fundament dla przyszłego sukcesu i łatwiejszego procesu nauki.

Oglądanie mediów przez dzieci do 18 miesięcy nie jest wskazane, ponieważ może prowadzić do przeciążenia sensorycznego. Twój maluch potrzebuje czasu, by dojrzeć do zrozumienia, że symboliczne obrazy w telewizorze prezentują rzeczywistość. 

Dlatego twój maluch nie będzie korzystał z wizualnej oprawy kursu. Kluczowe dla jego nauki są: dźwięk, muzyka, ruch, zaangażowanie wielu zmysłów i osadzenie języka w kontekście dzięki gestom i rekwizytom. 

Jesteś niezbędnym łącznikiem pomiędzy nami i twoim dzieckiem. Interakcja między tobą i twoim maluchem otwiera mu drzwi do poznania świata. W twojej roli jest podążanie za wideo, powtarzanie słów po bohaterach wideo, tańczenie i poruszanie się wraz z twoim maluchem, angażowanie jego zmysłów i używanie rekwizytów, o których przygotowanie poprosimy cię przed lekcją. Będziesz używać tak zwanej “mowy matczynej”, która jest dostosowana dla lepszego przyswojenia języka (zapewne już jej używasz, nie zdając sobie z tego sprawy). Zadbamy o ruch, taniec i zaangażowanie wszystkich zmysłów!

Jako, że powtarzalność jest niezwykle ważna w procesie nauki, po pierwszej lekcji, którą odbędziesz ze swoim dzieckiem, zachęcamy cię do wielokrotnego odtwarzania lekcji oraz piosenek i wspólne osłuchiwanie się z angielskim.    

Do każdej lekcji dołączamy Przewodnik Lekcji i przeprowadzamy cię przez lekcję. Dbamy o to, żebyś zawsze dokładnie wiedział/a jak pracować z kursem, i żeby sprawiało to radość tobie i twojemu dziecku!  

Więcej informacji znajdziesz w darmowym Przewodniku dla Rodzica

Jeżeli martwi Cię użycie komputera i czas przed ekranem, obejrzyj nasz film na YouTube, w którym pokażemy Ci, jak pracuje się z kursem w tak wczesnym wieku.

18 - 42 miesiące

Twój maluszek zaczyna coraz lepiej poznawać świat, chce eksperymentować i testować swoją niezależność. Jego mózg działa na pełnych obrotach, kształtując miliony połączeń nerwowych. To świetny moment na rozpoczęcie nauki języka obcego. Twoje dziecko ma niebywałą łatwość przyswajania obcych dźwięków i ich kopiowania. W późniejszym wieku ta niesamowita zdolność do nauki zanika. 

Eksploracja świata twojego malucha odbywa się przez wszystkie jego zmysły oraz poruszanie się. Rozwój motoryczny naprawdę nabiera tempa! Wiemy, że twoje dziecko chce samo wykonywać wiele czynności, rozwija się w nim potrzeba robienia rzeczy po swojemu, budzi się w nim kreatywność. Nasze metody nauczania dopasowane są do potrzeb twojego dziecka. Nasze lekcje wideo wyznaczają czytelne reguły gry, pozwalają twojemu maluchowi na poznawanie świata zmysłami i poruszanie się. 

Nuda nie jest dozwolona! Metoda TPR (Total Physical Response) angażuje całe ciało w proces nauki języka i słownictwa. Ruch doskonale wspomaga pamięć oraz angażuje dzieci. Przy dobraniu odpowiednich metod nauka staje się zabawą, co nie znaczy, że jest mniej efektywna. Wręcz przeciwnie! Gdy dziecko się bawi, aktywują się jego emocje, co wspomaga zapamiętywanie. Muzyka to kolejne niezwykle ważne narzędzie do nauki, jest ścieżką prowadzącą prosto do mózgu twojego dziecka. Pamiętaj, że nawet jeśli twoje dziecko nie śpiewa z tobą, to słucha bardzo uważnie i jego mózg wszystko rejestruje. Daj swojemu dziecku czas na oswojenie się z językiem. Nie chcemy zmuszać go do mówienia, zanim będzie gotowe. 

Mimo, że twoje dziecko czasami się buntuje i chce testować granice, to wciąż bardzo cię potrzebuje. Jesteś jego wzorem i nauczycielem. Twoja rola w kursie jest nieoceniona! Przy odtworzeniu lekcji po raz pierwszy, zachęcamy cię do aktywnego wzięcia w niej udziału razem z dzieckiem. Nie musisz znać angielskiego, żeby zacząć! Wystarczy, że będziesz powtarzać słowa po bohaterach wideo i śpiewać razem z nimi. Używaj mowy matczynej, czyli mowy modulowanej, gdy zwracamy się do dzieci (na pewno już to robisz, nie zdając sobie nawet z tego sprawy). Twoje dziecko widząc ciebie śpiewającą i tańczącą będzie miało jeszcze więcej motywacji. Razem zbudujemy u twojego malucha pozytywne skojarzenia z obcym językiem, które w przyszłości dadzą obfite plony.

Pamiętaj, powtarzalność jest bardzo ważna w nauce. Dlatego zachęcamy cię, żeby każdą lekcję odtwarzać wielokrotnie. To pozwoli twojemu dziecku osłuchać się ze słownictwem, piosenkami i melodią języka.

Do każdej lekcji dołączamy Przewodnik Lekcji i przeprowadzamy cię przez lekcję. Dbamy o to, żebyś zawsze dokładnie wiedział/a jak pracować z kursem, i żeby sprawiało to radość tobie i twojemu dziecku! Dołączamy także transkrypcję lekcji oraz pomysły na dodatkową, domową praktykę.

Do twojej dyspozycji jest również darmowy Przewodnik dla Rodzica. Tam znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań, które zapewne kiełkują w twojej głowie. Jeżeli możemy jakoś pomóc, napisz do nas!

3,5 - 5 lat

Twoje dziecko wkracza w wiek przedszkolny. To bardzo ważna faza rozwoju, w której dziecko ma dużą potrzebę demonstrowania samodzielności i uczy się oddzielać siebie od rodzica. Nasze lekcje pozwalają mu na testowanie własnej niezależności, jednak zawsze z odpowiednim wspomaganiem i wsparciem. 

Zmiany, które następują w układzie nerwowym dziecka pozwalają mu na lepsze kierowanie swoim zachowaniem i kontrolowanie uwagi. Dziecko zaczyna odczuwać coraz więcej emocji i uczy się sobie z nimi radzić. Nasze treści poruszają różne tematy i dają dziecku przestrzeń do odkrywania swoich emocji i opowiadania o nich.

Zdolności językowe twojego malucha są w ważnej fazie rozwoju. Historie, które opowiada, zaczynają mieć jasną strukturę i poprawną gramatykę. Twoje dziecko może już próbować odpowiadać na pytania zadawane w trakcie lekcji. Przewodnik dla Rodzica zawiera pomysły na bardziej skomplikowane zabawy w domu, które możecie wypróbować. W nauce z nami nie ma miejsca na nudę. Wspieramy twoje dziecko w rozwoju, wybierając odpowiedni poziom gier, zabaw i opowiadanych historii. 

Naturalnie, nie może zabraknąć ruchu. Ze wspomaganiem metody TPR (Total Physical Response) będziemy zapamiętywać słownictwo, angażując całe ciało! Pobudzimy także kwitnącą kreatywność twojego dziecka i pozwolimy mu się twórczo wykazać. 

 

Twój maluch ma milion pytań i jest ciekawy świata. Chce się wypowiadać sam, jednak potrzebuje od opiekunów informacji zwrotnej. Często jest z siebie dumny, bardzo liczy na pochwały i uwagę. Dlatego twoja rola w kursie jest nieoceniona! Mimo że dziecko pragnie testować niezależność, wciąż jesteś dla niego nieocenionym wzorem. Śpiewaj, tańcz i ruszaj się razem z nim podczas pierwszego odtworzenia lekcji.  Chwal swoje dziecko i emanuj pozytywną energią, która stworzy dobre skojarzenia z językiem obcym na całe życie! Naturalnie, powtarzalność jest kluczowa przy nauce języka. Odtwarzaj lekcje wielokrotnie i pozwalaj dziecku osłuchiwać się z melodią języka i zapamiętać piosenki. W tym wieku, coraz częściej możesz pozwalać, by twoje dziecko samo korzystało z lekcji.

Do każdej lekcji dołączamy Przewodnik Lekcji z dokładnym wytłumaczeniem twojej roli. Dbamy o to, żebyś zawsze dokładnie wiedział/a jak pracować z kursem oraz żeby sprawiało to radość tobie i twojemu dziecku! Dołączamy także transkrypcję lekcji oraz pomysły na dodatkową, domową praktykę. Pamiętaj, że nie musisz znać angielskiego, żeby zacząć!

Do twojej dyspozycji jest również Przewodnik dla Rodzica. Tam znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań, które zapewne kiełkują w twojej głowie. Jeżeli możemy jakoś pomóc, napisz do nas!

Darmowa lekcja próbna

Przekonaj się sam, jak to działa! Wyślemy ci darmową lekcję próbną wraz z Przewodnikiem Lekcji.

Darmowa lekcja na stronę (#5)